CPT-3529-L100
Manufacturer Part Number:
CPT-3529-L100
Manufacturer/Brand:
CUI Devices
Part of Description:
BUZZER ELEMENT FDBK 2.9KHZ 35MM
Stock Condition:
678
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
Buzzer Elements, Piezo Benders
Capacitance @ Frequency :
25000pF @ 120Hz
Frequency :
2.9 kHz
Impedance :
500 Ohms
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Termination :
Wire Leads
Type :
Feedback
Voltage - Input (Max) :
30V p-p
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BUZZER PIEZO 10V 13.7MM TH
    BUZZER PIEZO 12V 16.9X16.9MM SMD
    BUZZER PIEZO 12V 13.7MM TH
    BUZZER PIEZO 12V 32MM FLANGE
    BUZZER PIEZO 12V 41.8MM FLANGE