XB24-ACI-001
- Manufacturer Part Number:
- XB24-ACI-001
- Manufacturer/Brand:
- Rabbit Semiconductor (Digi)
- Part of Description:
- RF TXRX MODULE 802.15.4 CHIP SMD
- Manufacturer :
- Rabbit Semiconductor (Digi)
- Product Category :
- RF Transceiver Modules and Modems
- Antenna Type :
- Integrated, Chip
- Current - Receiving :
- 50mA
- Current - Transmitting :
- 45mA
- Data Rate :
- 250kbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- Memory Size :
- Modulation :
- DSSS
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Power - Output :
- 0dBm
- Product Status :
- Obsolete
- Protocol :
- RF Family/Standard :
- Sensitivity :
- -92dBm
- Serial Interfaces :
- UART
- Utilized IC / Part :
- EM357
- Voltage - Supply :
- 2.8V ~ 3.4V