ZETAPLUS-433-SO
Manufacturer Part Number:
ZETAPLUS-433-SO
Manufacturer/Brand:
RF Solutions
Part of Description:
RF TXRX MODULE SURFACE MOUNT
Manufacturer :
RF Solutions
Product Category :
RF Transceiver Modules and Modems
Antenna Type :
Current - Receiving :
10mA
Current - Transmitting :
18mA
Data Rate :
500kbps
Frequency :
433MHz
Memory Size :
Modulation :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
12-SMD Module
Power - Output :
13dBm
Product Status :
Active
Protocol :
RF Family/Standard :
Sensitivity :
-116dBm
Serial Interfaces :
SPI, UART
Utilized IC / Part :
Si4455
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.6V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
ZETA POWER CABLE Siretta 5,307 NETWORKING POWER CABLE SIRETTA
ZETA PSU MULTI ADAPTOR Siretta 1 EU UK AU & US 12V 2A POWER ADAPT