EFR32MG24A021F1024IM40-B
Manufacturer Part Number:
EFR32MG24A021F1024IM40-B
Part of Description:
MG24, 2.4 GHZ, 1024KB FLASH, 128
Stock Condition:
425
Current - Receiving :
4.4mA ~ 5.1mA
Current - Transmitting :
5mA ~ 156.8mA
Frequency :
2.4GHz
GPIO :
25
Memory Size :
1024kB Flash, 128kB RAM
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
40-VFQFN Exposed Pad
Power - Output :
19.5dBm
Supplier Device Package :
40-QFN (5x5)
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.8V