ARD12012CQ
- Manufacturer Part Number:
- ARD12012CQ
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- ARD COAXIAL SWITCH
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- RF Switches
- Circuit :
- SPDT
- Features :
- Frequency Range :
- 18GHz
- IIP3 :
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 0.5dB (max)
- Isolation :
- 60dB (min)
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- P1dB :
- Package / Case :
- Module, Pin Contacts
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- Cellular
- Supplier Device Package :
- Test Frequency :
- 18GHz
- Topology :
- Voltage - Supply :
- 12V