SKYA21003
- Manufacturer Part Number:
- SKYA21003
- Manufacturer/Brand:
- Skyworks Solutions, Inc.
- Part of Description:
- IC RF SWITCH SPDT 6GHZ 12QFN
- Manufacturer :
- Skyworks Solutions, Inc.
- Product Category :
- RF Switches
- Circuit :
- SPDT
- Features :
- Frequency Range :
- 100MHz ~ 6GHz
- IIP3 :
- 70dBm
- Impedance :
- Insertion Loss :
- 0.35dB
- Isolation :
- 42dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- P1dB :
- 38.5dBm
- Package / Case :
- 12-UFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- 12-QFN (2x2)
- Test Frequency :
- 6GHz