AM-RRQ3-433P
- Manufacturer Part Number:
- AM-RRQ3-433P
- Manufacturer/Brand:
- RF Solutions
- Part of Description:
- RF RECEIVER 433MHZ MODULE
- Manufacturer :
- RF Solutions
- Product Category :
- RF Receivers
- Antenna Connector :
- Applications :
- General Purpose
- Current - Receiving :
- 6mA
- Data Interface :
- Data Rate (Max) :
- Features :
- Frequency :
- 433MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 15-SIP Module, 9 Leads
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- -108dBm
- Supplier Device Package :
- Module
- Voltage - Supply :
- 3.3V ~ 8V