YIC51513PGMGG
- Manufacturer Part Number:
- YIC51513PGMGG
- Manufacturer/Brand:
- YIC
- Part of Description:
- RF RCVR GNSS/GPS ANT MODULE 1513
- Manufacturer :
- YIC
- Product Category :
- RF Receivers
- Antenna Connector :
- On-Board, Patch
- Applications :
- GPS
- Current - Receiving :
- 150mA
- Data Interface :
- UART
- Data Rate (Max) :
- 9.6kbps
- Features :
- Frequency :
- 1.598GHz ~ 1.605GHz, 1.575GHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- BeiDou, GLONASS, GNSS, GPS
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- -165dBm
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 4.3V