CL4490-1000-485-SP
- Manufacturer Part Number:
- CL4490-1000-485-SP
- Manufacturer/Brand:
- Laird Connectivity
- Part of Description:
- TXRX 900MHZ RS485 W/ANT TERM BLK
- Manufacturer :
- Laird Connectivity
- Product Category :
- RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- Applications :
- General Purpose
- Data Rate (Max) :
- 76.8kbps
- Features :
- 2 ConnexLink RS485 Units
- Frequency :
- 902MHz ~ 928MHz
- Function :
- 2 Transceivers
- Interface :
- RS-485
- Modulation or Protocol :
- FHSS, FSK
- Power - Output :
- 1000mW