WR20X101 JTL
- Manufacturer Part Number:
- WR20X101 JTL
- Manufacturer/Brand:
- Walsin Technology
- Part of Description:
- RES 100 OHM 5% 3/4W 2010
- Manufacturer :
- Walsin Technology
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 2010 (5025 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Supplier Device Package :
- 2010
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%