GRC2-12-TL
- Manufacturer Part Number:
- GRC2-12-TL
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- CBL CLAMP GROUND BRONZE ROD MNT
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Cable Supports and Fasteners
- Adhesive :
- Color :
- Bronze
- Features :
- Direct Burial
- Height :
- 1.190" (30.23mm)
- Length :
- Material :
- Bronze
- Material Flammability Rating :
- Material Thickness :
- 0.120" (3.05mm)
- Mounting Type :
- Rod Mount, Fastener
- Opening Size :
- 0.550" (13.97mm)
- Panel Hole Size :
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- Clamp, Grounding
- Type Attributes :
- Width :
- 0.680" (17.27mm)