TCBT-2R5G+
Manufacturer Part Number:
TCBT-2R5G+
Manufacturer/Brand:
Mini-Circuits
Part of Description:
BIAS TEE SMT, 20 - 2500 MHZ, 50
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
RF Misc ICs and Modules
Frequency :
20MHz ~ 2.5GHz
Function :
Bias Tee
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Secondary Attributes :
Supplier Device Package :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
TCBT-123+ Mini-Circuits 6,935 BIAS TEE SMT, 10 MHZ - 12 GHZ, 5
TCBT-14+ Mini-Circuits 6,801 BIAS TEE SMT, 10 MHZ - 10 GHZ, 5
TCBT-14R+ Mini-Circuits 8 BIAS TEE SMT, 10 MHZ - 10 GHZ, 5
TCBT-2R5GL+ Mini-Circuits 8,493 BIAS TEE SMT, 20 - 2500 MHZ, 50
TCBT-6G+ Mini-Circuits 1,051 BIAS TEE SMT, 50 - 6000 MHZ, 50