TCD-10-1W-75X+
- Manufacturer Part Number:
- TCD-10-1W-75X+
- Manufacturer/Brand:
- Mini-Circuits
- Part of Description:
- RF DIR COUPLER 10MHZ-750MHZ 6SMD
- Manufacturer :
- Mini-Circuits
- Product Category :
- RF Directional Coupler
- Applications :
- CATV
- Coupler Type :
- Standard
- Coupling Factor :
- 10.5 ± 0.5dB
- Frequency :
- 10MHz ~ 750MHz
- Insertion Loss :
- Isolation :
- Package / Case :
- 6-SMD, Flat Leads
- Power - Max :
- 1W