DB0805A2017ASTR\500
- Manufacturer Part Number:
- DB0805A2017ASTR\500
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- RF DIR COUPLR 2.01-2.025GHZ 0805
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- RF Directional Coupler
- Applications :
- General Purpose
- Coupler Type :
- Standard
- Coupling Factor :
- 3dB
- Frequency :
- 2.01GHz ~ 2.025GHz
- Insertion Loss :
- 0.4dB
- Isolation :
- 17dB
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power - Max :
- 5W