RSF300JB-91-120K
- Manufacturer Part Number:
- RSF300JB-91-120K
- Part of Description:
- RES 120K OHM 5% 3W AXIAL
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 235°C
- Power (Watts) :
- 3W
- Resistance :
- 120 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%