AM300-2000DC867
- Manufacturer Part Number:
- AM300-2000DC867
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Microwave Company
- Part of Description:
- 300-2000 MHZ DIRECTIONAL COUPLER
- Stock Condition:
- 2
- Manufacturer :
- Anatech Microwave Company
- Product Category :
- RF Directional Coupler
- Applications :
- General Purpose
- Coupler Type :
- Standard
- Coupling Factor :
- 10dB
- Frequency :
- 300MHz ~ 2GHz
- Insertion Loss :
- 0.7dB
- Isolation :
- Package / Case :
- Module, SMA Connectors
- Power - Max :
- 50W