TRF371135IRGZR
- Manufacturer Part Number:
- TRF371135IRGZR
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- RF DEMOD IC 1.7GHZ-6GHZ 48VQFN
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- RF Demodulators
- Current - Supply :
- 370 mA
- Function :
- Demodulator
- Gain :
- 45dB
- LO Frequency :
- 1.7GHz ~ 6GHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Noise Figure :
- 17.5dB
- P1dB :
- 3dBV
- Package / Case :
- 48-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- RF Frequency :
- 1.7GHz ~ 6GHz
- Supplier Device Package :
- 48-VQFN (7x7)
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V