AM935-960IS107
- Manufacturer Part Number:
- AM935-960IS107
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Microwave Company
- Part of Description:
- 0.935-0.960 GHZ ISOLATOR
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Anatech Microwave Company
- Product Category :
- RF Circulators and Isolators
- Connector Type :
- Frequency :
- 935 MHz ~ 960 MHz
- Insertion Loss :
- 0.35dB (Max)
- Isolation :
- 23dB (Min)
- Package / Case :
- Module
- Power - Average Forward :
- 1 W