C1005X6S0G684M050BB
- Manufacturer Part Number:
- C1005X6S0G684M050BB
- Part of Description:
- CAP CER 0.68UF 4V X6S 0402
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.68 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X6S
- Thickness (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 4V