SA24-60-17-WB
- Manufacturer Part Number:
- SA24-60-17-WB
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 2.4GHZ PANEL N FEM BRKT
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Panel
- Applications :
- Wi-Fi, WiMax™
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 2.4GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 2.3GHz ~ 2.7GHz
- Gain :
- 17dBi
- Height (Max) :
- 2.520" (64.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Bracket Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 50 W