SRFL061-150
- Manufacturer Part Number:
- SRFL061-150
- Manufacturer/Brand:
- Antenova
- Part of Description:
- LUTOSA LTE ANTENNA+150MM CABLE
- Stock Condition:
- 797
- Manufacturer :
- Antenova
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Flat Patch
- Applications :
- 5G
- Features :
- Cable - 150mm
- Frequency (Center/Band) :
- 657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.47GHz, 1.955GHz, 2.35GHz, 2.595GHz, 3.55GHz
- Frequency Group :
- Wide Band
- Frequency Range :
- 617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.42GHz ~ 1.52GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz
- Gain :
- -4.2dBi, -3.2dBi, -2.3dBi, -2.2dBi, -2.1dBi, -1.8dBi, -1.9dBi, -2.2dBi
- Height (Max) :
- 0.006" (0.15mm)