BZR-PC23095-12V-W
- Manufacturer Part Number:
- BZR-PC23095-12V-W
- Manufacturer/Brand:
- ISL Products International
- Part of Description:
- BUZZER PIEZO 12V 23MM TH
- Stock Condition:
- 988
- Manufacturer :
- ISL Products International
- Product Category :
- Alarms, Buzzers, and Sirens
- Approval Agency :
- Current - Supply :
- 5mA
- Driver Circuitry :
- Indicator, Internally Driven
- Duration :
- Frequency :
- 3.3kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.374" (9.50mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- DC
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Mode :
- Single Tone
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Port Location :
- Top
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.906" Dia (23.00mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 82dB @ 12V, 10cm
- Technology :
- Piezo
- Termination :
- PC Pins
- Voltage - Rated :
- 12 V
- Voltage Range :
- 4 ~ 18V