NW-PA-11C01A
- Manufacturer Part Number:
- NW-PA-11C01A
- Manufacturer/Brand:
- NuWaves RF Solutions
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 225MHZ-2.4GHZ
- Manufacturer :
- NuWaves RF Solutions
- Product Category :
- RF Amplifiers
- Current - Supply :
- 1.5A
- Frequency :
- 225MHz ~ 2.4GHz
- Gain :
- 40dB
- Mounting Type :
- Connector Mount
- Noise Figure :
- P1dB :
- 34dBm
- Package / Case :
- Module, SMA Connectors
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- Test Frequency :
- 2.4GHz
- Voltage - Supply :
- 11V ~ 32V