BGA3023518
- Manufacturer Part Number:
- BGA3023518
- Manufacturer/Brand:
- NXP Semiconductors
- Part of Description:
- IC RF AMP CATV 40MHZ-1.2GHZ 8HSO
- Manufacturer :
- NXP Semiconductors
- Product Category :
- RF Amplifiers
- Current - Supply :
- 350mA
- Frequency :
- 40MHz ~ 1.2GHz
- Gain :
- 20dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Noise Figure :
- 5dB
- P1dB :
- 30dBm
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- CATV
- Supplier Device Package :
- 8-HSO
- Test Frequency :
- 40MHz ~ 1.2GHz
- Voltage - Supply :
- 7.6V ~ 8.4V