NPA1003QA
- Manufacturer Part Number:
- NPA1003QA
- Manufacturer/Brand:
- MACOM Technology Solutions
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 20MHZ-1.5GHZ 16QFN
- Manufacturer :
- MACOM Technology Solutions
- Product Category :
- RF Amplifiers
- Current - Supply :
- 100mA
- Frequency :
- 20MHz ~ 1.5GHz
- Gain :
- 18dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Noise Figure :
- 2dB
- P1dB :
- 38.5dBm
- Package / Case :
- 16-VQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- 16-QFN (4x4)
- Test Frequency :
- 1GHz
- Voltage - Supply :
- 28V