0812040.ZXST
- Manufacturer Part Number:
- 0812040.ZXST
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- CIR BRKR 40A 12VDC AUTO RESET
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Automatic Reset
- Approval Agency :
- Breaker Type :
- Current Rating (Amps) :
- 40A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 12 V