LRS15-28-900G
Manufacturer Part Number:
LRS15-28-900G
Manufacturer/Brand:
Bel Power Solutions
Part of Description:
RACK SYSTEM
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
CE, cCSAus
Current - Output 1 :
15 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
Features :
Hot Swappable
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
28V