DS750PED-3-001
Manufacturer Part Number:
DS750PED-3-001
Manufacturer/Brand:
Artesyn Embedded Power
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 12V 750W
Manufacturer :
Artesyn Embedded Power
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE
Current - Output 1 :
62.5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
94%
Features :
Mounting Type :
Rack Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
10°C ~ 50°C
Power (Watts) :
750W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.74" L x 3.40" W x 1.52" H (196.5mm x 86.4mm x 38.6mm)
Standard Number :
Type :
Front End
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V