LDA100W-12-SNY
Manufacturer Part Number:
LDA100W-12-SNY
Manufacturer/Brand:
Cosel
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 12V 102W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cCSAus, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
8.5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
81%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
102W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
9.92" L x 2.83" W x 1.77" H (252.0mm x 72.0mm x 45.0mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V