CRF200JT-52-47RUL
- Manufacturer Part Number:
- CRF200JT-52-47RUL
- Manufacturer/Brand:
- Vitrohm
- Part of Description:
- RES 47 OHM 5% 2W AXIAL
- Manufacturer :
- Vitrohm
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 47 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia x 0.382" L (4.00mm x 9.70mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- -70/ +170ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%