LM15-23B15-Q
- Manufacturer Part Number:
- LM15-23B15-Q
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 15V 15W
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cURus, UL
- Current - Output 1 :
- 1 A
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- Universal Input
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 15W
- Size / Dimension :
- 2.56" L x 2.17" W x 0.98" H (65.0mm x 55.0mm x 25.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed, Conformal Coated
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V