RSF200JB-73-110R
- Manufacturer Part Number:
- RSF200JB-73-110R
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO Group
- Part of Description:
- RES 110 OHM 5% 2W AXIAL
- Manufacturer :
- YAGEO Group
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Oxide Film
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Proof, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 235°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 110 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±5%