C10680RJL
- Manufacturer Part Number:
- C10680RJL
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity AMP Connectors
- Part of Description:
- RES 680 OHM 5% 10W AXIAL
- Stock Condition:
- 175
- Manufacturer :
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 10W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 680 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.335" Dia x 1.500" L (8.50mm x 38.10mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±90ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%