HB1300MFZRE
- Manufacturer Part Number:
- HB1300MFZRE
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity AMP Connectors
- Part of Description:
- RES 300M OHM 1% 1W RADIAL
- Stock Condition:
- 451
- Manufacturer :
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage, Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- 0.409" (10.40mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 300 MOhms
- Size / Dimension :
- 1.043" L x 0.118" W (26.50mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- Radial Lead
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%