CR1206-8W-43R2FT
- Manufacturer Part Number:
- CR1206-8W-43R2FT
- Part of Description:
- RES 43.2 OHM 1% 1/8W 1206
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.71mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 43.2 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%