CGA2B3X7R1H223M050BD
- Manufacturer Part Number:
- CGA2B3X7R1H223M050BD
- Part of Description:
- CAP CER 0.022UF 50V 0402 EPOXY
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 0.022 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Epoxy Mountable
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC, Epoxy
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V