ARCS8518FL100S4
- Manufacturer Part Number:
- ARCS8518FL100S4
- Manufacturer/Brand:
- RESI
- Part of Description:
- RES SHUNT 100 UOHM 1% 36W
- Stock Condition:
- 119
- Manufacturer :
- RESI
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Automotive AEC-Q200
- Composition :
- Metal Element
- Impedance :
- Mounting Type :
- Shunt Fixture, 60mm Pitch
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 175°C
- Power (Watts) :
- 36W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 µOhms
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%