IS175C250RKE
- Manufacturer Part Number:
- IS175C250RKE
- Manufacturer/Brand:
- Ohmite
- Part of Description:
- 175 W 250 OHMS 10%
- Manufacturer :
- Ohmite
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Heatsinkable
- Composition :
- Thick Film
- Impedance :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 175W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 250 Ohms
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%