FNPYR0200B
- Manufacturer Part Number:
- FNPYR0200B
- Part of Description:
- RES SHUNT 0.02 OHM 0.1% 500W
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 500W
- Resistance :
- 20 mOhms
- Temperature Coefficient :
- ±2.5ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%