CMS20CME35K00JE
Manufacturer Part Number:
CMS20CME35K00JE
Part of Description:
RES CAP BLEEDER 35K OHM 5% 20W
Mounting Type :
Capacitor, 28.6mm Pitch
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
20W
Resistance :
35 kOhms
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%
Part Manufacturer Stock Description
CMS2-0-R Eaton-Electronics Division 6,385 CMC 14UH 6A 2LN SMD
CMS2-1-R Eaton-Electronics Division 1,946 CMC 25UH 5.35A 2LN SMD