CMS20CME25K00JE
- Manufacturer Part Number:
- CMS20CME25K00JE
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Huntington Electric, Inc.
- Part of Description:
- RES CAP BLEEDER 25K OHM 5% 20W
- Manufacturer :
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Capacitor Discharge
- Composition :
- Wirewound
- Impedance :
- Mounting Type :
- Capacitor, 28.6mm Pitch
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 20W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 25 kOhms
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%