CMS20CME10K00JE
Manufacturer Part Number:
CMS20CME10K00JE
Manufacturer/Brand:
Vishay / Huntington Electric, Inc.
Part of Description:
RES CAP BLEEDER 10K OHM 5% 20W
Manufacturer :
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Capacitor Discharge
Composition :
Wirewound
Impedance :
Mounting Type :
Capacitor, 28.6mm Pitch
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%
Type :
Bleeder, Capacitor
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
CMS2-0-R Eaton-Electronics Division 6,385 CMC 14UH 6A 2LN SMD
CMS2-1-R Eaton-Electronics Division 1,946 CMC 25UH 5.35A 2LN SMD