CMS16CME20K00JE
- Manufacturer Part Number:
- CMS16CME20K00JE
- Part of Description:
- RES CAP BLEEDER 20K OHM 5% 16W
- Mounting Type :
- Capacitor, 22mm Pitch
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 16W
- Resistance :
- 20 kOhms
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%