TOP125F17/400G
- Manufacturer Part Number:
- TOP125F17/400G
- Part of Description:
- 125MIL ICT PROBE
- Current Rating (Amps) :
- 3 A
- Length - Overall :
- 1.300" (33.02mm)
- Length - Tip :
- 0.329" (8.35mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 120°C
- Tip Type :
- Spring Tip - Needle Head, 0.067" (1.70mm) Dia