SH6918F500BHEP
- Manufacturer Part Number:
- SH6918F500BHEP
- Manufacturer/Brand:
- Ohmite
- Part of Description:
- 6918 SHUNT 500A M3
- Stock Condition:
- 98
- Manufacturer :
- Ohmite
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Composition :
- Impedance :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 25W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 µOhms
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±1%