CSM2F-8518-L050J20
- Manufacturer Part Number:
- CSM2F-8518-L050J20
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- RES SHUNT 8518 50 UOHM 50W 2P
- Stock Condition:
- 168
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Automotive AEC-Q200
- Composition :
- Impedance :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 170°C
- Power (Watts) :
- 36W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 50 µOhms
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%