KNS300FB-RL-R025T0
- Manufacturer Part Number:
- KNS300FB-RL-R025T0
- Manufacturer/Brand:
- Vitrohm
- Part of Description:
- CURRENT SENSOR OPEN FRAME 3W 1%
- Manufacturer :
- Vitrohm
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Automotive AEC-Q200
- Composition :
- Impedance :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 300°C
- Power (Watts) :
- 3W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 25 mOhms
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±1%