YP1027KJ
- Manufacturer Part Number:
- YP1027KJ
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity AMP Connectors
- Part of Description:
- RES CAP BLEEDER 27K OHM 5% 10W
- Manufacturer :
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Capacitor Discharge
- Composition :
- Wirewound
- Impedance :
- Mounting Type :
- Capacitor, 31.8mm Pitch
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 10W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 27 kOhms
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%