WSBS8536L1250JK60
Manufacturer Part Number:
WSBS8536L1250JK60
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
250 UOHMS 5% 50W SHUNT, BATTERY
Stock Condition:
98
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Composition :
Metal Element
Impedance :
Mounting Type :
Shunt Fixture, 60mm Pitch
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Resistance :
125 µOhms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±5%
Type :
Shunt, Battery
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN PLUG RACK & PANEL 5POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 9POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 7P PNL MT
    CONN PLUG RACK & PANEL 7POS PCB