RT1200B7TR13
- Manufacturer Part Number:
- RT1200B7TR13
- Manufacturer/Brand:
- CTS Corporation
- Part of Description:
- RES NTWRK 16 RES 10 OHM 32LBGA
- Manufacturer :
- CTS Corporation
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Compact PCI®
- Circuit Type :
- Dual Terminator
- Height - Seated (Max) :
- 0.053" (1.34mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 32
- Number of Resistors :
- 16
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 32-LBGA
- Power Per Element :
- 50mW
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 10
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.315" L x 0.157" W (8.00mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- 32-BGA (8x4)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%